İADE PROSEDÜRLERİ

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen 
www.streetbox.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde 15 gün içinde iade konusunda destek olmaktayız.
İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.

 

 

1. İade Koşulları

 

-  www.streetbox.com.tr  adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi, 15 gün içinde iade edebilirsiniz. Mağazalardan iade yapılamamaktadır. İadelerde kargo ücreti Streetbox'a aittir. Müşteri; Hesabım/ iade taleplerim/ yeni talep oluştur adımlarını izleyerek iade talebi oluşturmalıdır. İade talebi tarafımıza ulaştığında, size ücretsiz kargo numarasını bildireceğiz. Tarafımızdan bildirilen kargo numarası ile Yurtiçi Kargoya ürünün verilmesi gerekmektedir.

 

 

2. Değişim Koşulları

 

        -  www.streetbox.com.tr  adresinden satın almış olduğunuz ürünleri; kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş olmak şartıyla, mağazalarımızdan 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz. İnternet sitesinden değişim yapılamamaktadır.

 

 

3. Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi

 

 -   Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.

 -   Ürün iadelerinde; yalnızca ürün bedeli iade edilir. kargo bedeli iade edilmez.

 -   İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta  yolu ile bilgi verilmektedir.

 -   Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen hesabınıza kontrol etmeyi unutmayınız.

 -   Havale/EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılamamaktadır.

 -   Visa ve MasterCard kabul ediyoruz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR